Drukarnia cyfrowa milicz

Drukarnia cyfrowa

Druk cyfrowy jest powszechnie stosowany w punktach druku. 
Zaletami druku cyfrowego jest głównie wysoka jakość, która zbliżona jest do offsetu. Druk można utworzyć na przeróżnych podłożach. Przy pełnej obróbce cyfrowej da się dokonać zmian kolorystycznych i skalowania. Sam czas nakładu jest znacznie niższy aniżeli przy druku za pomocą podstawowej drukarki.
Druk cyfrowy znajduje zastosowanie szczególnie przy potrzebie wydruku materiałów informacyjnych w małych nakładach, np. ulotki a także plakaty reklamowe, katalogi, wizytówki, itp.
Druk cyfrowy da się wyznaczyć za pomocą danych komputerowych lub nośnika, wobec tego wiele drukarni daje okazję zlecenia wydruku przez stronę online albo wiadomość e-mail. Jest to niesłychanie dobre i zachęcające wyjście dla użytkowników, albowiem nie wychodząc z domu lub z miejsca pracy są w stanie załatwić konieczne dokumenty co znacznie usprawnia wykonywanie codziennych obowiązków. Ponad to dużo drukarni online daje szansę osobnej personalizacji wyglądu każdego druku bądź wybrania gotowego już wzoru co daje możliwość by wykreować fenomenalną formę np. ulotek. Drukarnia cyfrowa w większości wypadków oferuje druk ekspresowy kiedy pragniemy wykonać usługę na miejscu, przy zleceniu druku online w większości wypadków wraz z dostawą materiału może potrwać to kilka dni. Koszt przy małym nakładzie jest stosunkowo nie duża, jednak gdy decydujemy się na większy nakład druku bardziej opłacalny jest druk offset.